Pro Taper Front Sprocket
Core refined 655M13 nickel-chrome-molybdenum alloy steel
Internal broaching and precision machined to exact tolerances
Lightening holes reduce rotating weight
Self-cleaning mud grooves prevent dirt build up
Specially formulated coating retains strength and wear-resistance
(PT-FRONTSPROCK-SHELL)
| SKU | PT-FRONTSPROCK-SHELL |
| Barcode # | RHK-FRS-SHELL |
| Brand | Pro Taper |
| Shipping Weight | 0.4800kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.001800000m3 |

(1).jpg)



