Dunlop Off-Road Motorcycle Tyre D952 120/90-18 Enduro
The D952 is an off-road value option that boasts long wear and great traction.The Dunlop D952 is a value-priced off-road tyre designed to help deliver grip and excellent durability in a wide variety of terrain and conditions.
MX/SX/Enduro Tyres
Made in Indonesia.
The D952 boasts long wear and great traction.
Patterned after the popular D752 motocross tyre, with a modified knob structure – resized knobs that also feature an increased radius at the base to make them more durable.
(DJ95218129)
| SKU | DJ95218129 |
| Barcode # | DJ95218129 |
| Brand | Dunlop |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.600m |
| Shipping Length | 0.600m |
| Shipping Cubic | 0.069360000m3 |

(1).jpg)




