MOTO-MASTER BRAKE CALIPER BRACKET 320mm
FEATURES:
- Moto-Master lightweight design, ensure perfect fit and exact caliper position on brake discs while keeping unsprung weight to a minimum.
- CNC machined from billet aircraft aluminium, black anodized and laser marked to suit 320mm disc extension.
- Adapter bracket for Moto-Master 4-piston caliper.
All product images presented are for illustrative purposes only and may vary from actual product depending on bike application.
Fitment Details
- Kawasaki KLX400R 2003
- Kawasaki KLX400R 2004
- Kawasaki KLX400R 2005
(MM-211030-216)
| SKU | MM-211030-216 |
| Barcode # | MM-211030 |
| Brand | Moto Master |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.005130000m3 |
You May Also Like
More From This Category
2 X Sets Of Heavy Duty Motorbike Tie Downs, Bar Loop Straps & Snap Hook Black/Red
99.95
$94.95
SAVE $5.00
AGV Adventure Motorcycle Helmet AX9 Pacific Road Multi Matt Black/White/Red
699.95
$594.96
SAVE $104.99

(1).jpg)




