Pirelli MT21 Rallycross Front 80/90-21 48P M+S
TURN OFF THE ROAD AND GO WHEREVER YOU WANT
- High stability and conrnering precision thanks to carcass stiffness
- Tread pattern optimised for use on dirt and gravel roads and desert riding
- Long lasting off-road performance and knob tearing resistance due to special off-road compound
- DOT approved
(61-398-87)
| SKU | 61-398-87 |
| Barcode # | 61-398-87 |
| Brand | Pirelli |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.705m |
| Shipping Length | 0.705m |
| Shipping Cubic | 0.053290000m3 |
You May Also Like
Others Also Bought
More From This Category
2 X Sets Of Heavy Duty Motorbike Tie Downs, Bar Loop Straps & Snap Hook Black/Red
99.95
$94.95
SAVE $5.00
AGV Adventure Motorcycle Helmet AX9 Pacific Road Multi Matt Black/White/Red
699.95
$594.96
SAVE $104.99

(1).jpg)




