MOTO-MASTER BRAKE CALIPER BRACKET 260mm
FEATURES:
- Moto-Master lightweight design, ensure perfect fit and exact caliper positioning on brake disc whilst keeping un-sprung weight to a minimum.
- CNC Machined from billet aircraft aluminum, black anodized and laser marked to suit 260mm disc extension.
All product images presented are for illustrative purposes only and may vary from actual product depending on bike application.
Fitment Details
- Yamaha YZ426F 2001
- Yamaha YZ426F 2002
(MM-211007-205)
| SKU | MM-211007-205 |
| Barcode # | MM-211007 |
| Brand | Moto Master |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.005130000m3 |
You May Also Like
More From This Category
2 X Sets Of Heavy Duty Motorbike Tie Downs, Bar Loop Straps & Snap Hook Black/Red
99.95
$94.95
SAVE $5.00
AGV Adventure Motorcycle Helmet AX9 Pacific Road Multi Matt Black/White/Red
699.95
$594.96
SAVE $104.99

(1).jpg)




