MOTO-MASTER BRAKE CALIPER BRACKET 320mm
FEATURES:
- Moto-Master lightweight design, ensure perfect fit and exact caliper position on brake discs while keeping unsprung weight to a minimum.
- CNC machined from billet aircraft aluminium, black anodized and laser marked to suit 320mm disc extension.
All product images presented are for illustrative purposes only and may vary from actual product depending on bike application.
Fitment Details
- Honda XR650R 2000
- Honda XR650R 2001
- Honda XR650R 2002
- Honda XR650R 2003
- Honda XR650R 2004
- Honda XR650R 2005
- Honda XR650R 2006
- Honda XR650R 2007
(MM-211009-205)
| SKU | MM-211009-205 |
| Barcode # | MM-211009 |
| Brand | Moto Master |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.005130000m3 |
You May Also Like
More From This Category
Aprilia AF1 Europa Futura Sintesi 125 1990 - 1992 Moto-Master Halo Right Front Racing Brake Disc
559.95
$509.95
SAVE $50.00
Aprilia Caponord 1200 2013 - 2020 Moto-Master Halo Left Front Racing Brake Disc
559.95
$509.95
SAVE $50.00
Aprilia Caponord 1200 2013 - 2020 Moto-Master Halo Right Front Racing Brake Disc
559.95
$509.95
SAVE $50.00
Aprilia Caponord 1200 Tavel Pack 2014 - 2020 Moto-Master Halo Left Front Racing Brake Disc
559.95
$509.95
SAVE $50.00
Aprilia Caponord 1200 Tavel Pack 2014 - 2020 Moto-Master Halo Right Front Racing Brake Disc
559.95
$509.95
SAVE $50.00
Aprilia Dorsoduro 1200 2011 - 2012 Moto-Master Halo Left Front Racing Brake Disc
559.95
$509.95
SAVE $50.00
Aprilia Dorsoduro 1200 2011 - 2012 Moto-Master Halo Right Front Racing Brake Disc
559.95
$509.95
SAVE $50.00
Aprilia Dorsoduro 1200 ATC 2011 - 2013 Moto-Master Halo Left Front Racing Brake Disc
559.95
$509.95
SAVE $50.00

(1).jpg)




